درباره نشریه

ناشر و صاحب امتیاز: دانشگاه تربیت مدرس
مدیرمسئول: دکتر پرستو محمدی
سردبیر: دکتر مجید صامتی
شاپا چاپی: ۱۷۳۵-۶۷۶۸
شاپا الکترونیکی: ۲۹۸۰-۷۸۳۲
سال شروع انتشار: ۱۳۸۰
دوره انتشار: فصلنامه (۴ شماره در سال)
درباره نشریه: نشریه پژوهش‌های اقتصادی ( رشد و توسعه پایدار ) یکی از نشریات انتشارات دانشگاه تربیت مدرس است که تحت مسئولیت علمی سردبیر و هیات تحریریه منتشر می شود.
فصلنامه پژوهش های اقتصادی بنا به درخواست پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس به تاریخ ۱۳۷۸/۹/۲ و به شماره ۱۲۴/۱۲۰۸۶ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسید. اولین شماره این فصلنامه در بهار ۱۳۸۰ منتشر شد و در تاریخ ۳/۱۰ /۱۳۸۳ بر اساس نامه شماره ۳/۲۹۱۰/۱۷۳ دبیرخانه کمیسیون نشریات علمی کشور رتبه علمی پژوهشی گرفت. این فصلنامه در سال ۱۳۸۸ از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) به عنوان یکی از مجلات موفق مورد تقدیر قرار گرفت و در سال ۱۳۹۰ به عنوان "نشریه علمی- پژوهشی شایسته تقدیر" در پنجمین جشنواره بین المللی فارابی برگزیده شد. در سال ۱۳۹۵ به عنوان مجله علمی پژوهشی برتر دانشگاه تربیت مدرس انتخاب شد.
اهداف: حرکت در مرز دانش اقتصاد؛
حرکت در راستای اولویتهای ملی در زمینه رشد اقتصادی و توسعه پایدار؛
تسهیل سیاستگذاری اقتصادی در کشور از مجرای انتشار نتایج پروژه ها و تحقیقات کاربردی؛
به اشتراک گذاری نتایج مطالعات علمی صورت گرفته در کشور؛
ایجاد بستری مناسب جهت انتشار تحقیقات فاخر دانشگاهی (پایان نامه ها و رساله ها)؛
توسعه مبانی نظری در حوزه دانش اقتصاد؛
ایجاد بستری جهت تولید محتواهای علمی بومی در حوزه دانش اقتصاد.
حوزه موضوعی مجله: کلیه موضوعات علمی در حوزه دانش اقتصاد که بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم به مقوله رشد و توسعه اقتصادی با تاکید بر مقوله توسعه پایدار مرتبط می شوند.
زبان نشریه: فارسی با چکیده مبسوط انگلیسی
نوع داوری: دو سو ناشناس
اخلاق نشر: نشریه پژوهشهای اقتصادی (رشد و توسعه پایدار) با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیتة اخلاق در انتشار (COPE) می باشد و از آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می نماید.
هزینه انتشار: ۶۰۰ هزار تومان، پرداخت هزینه در سایت نشریه و به صورت خودکار از طریق اتصال به درگاه واریز و در دو مرحله (قبل از ارسال به داوری ۲۵۰،۰۰۰ تومان و زمان صدور پذیرش ۳۵۰،۰۰۰ تومان) انجام خواهد شد.
قالب متن مقالات: PDF, XML, RSS
وب سایت: https://ecor.modares.ac.ir/index.php?slc_lang=fa&sid=۱۸
سیستم مشابهت یابی: 
دارد (iThenticate)
مجوز انتشار و حق مولف: https://creativecommons.org/licenses/by-nc/۴.۰/
شبکه های اجتماعی: Academia
پایگاههای نمایه شده: Google Scholar, ISC
سیاست دسترسی آزاد: این نشریه  به صاحب امتیازی دانشگاه تربیت مدرس؛ به‌طور کامل الزامات انتشار دسترسی آزاد را طبق  «Attribution-NonCommercial ۴.۰ International (CC BY-NC ۴.۰)»  رعایت می‌کند. حق نشر برای نویسندگان محفوظ خواهد بود و آنان می‌توانند مقالاتشان را  آرشیوسازی کنند. این بدین معنی است که از این مقالات به‌راحتی می‌توان استفاده کرد؛ مادامی که به آن‌ به‌درستی استناد شود.
قوانین کپی رایت: تحت مجوز دسترسی آزاد ، نویسندگان مالکیت حق چاپ را برای محتوای خود حفظ می کنند، اما به هر کسی اجازه می دهند محتوای خود را بارگیری، استفاده مجدد،  چاپ مجدد، اصلاح، توزیع و/ یا کپی کند، به شرط اینکه نویسندگان اصلی و منبع به درستی ذکر شده باشند.
نشانی نشریه: تهران، تقاطع بزرگراه‌های شهید‌چمران و جلال ‌آل‌احمد، دانشگاه تربیت مدرّس، پژوهشکده اقتصاد دفتر فصلنامه پژوهشهای اقتصادی.
کد پستی:  ۱۴۱۱۷۱۳۱۱۶
اطلاعات تماس: ۰۲۱-۸۲۸۸۳۹۰۷
ایمیل نشریه:  
jerc@modares.ac.ir         و  ECOR@modares.ac.ir