درباره نشریه

نشریه پژوهش‌های اقتصادی ( رشد و توسعه پایدار ) یکی از نشریات انتشارات دانشگاه تربیت مدرس است که تحت مسئولیت علمی سردبیر و هیات تحریریه منتشر می شود.
فصلنامه پژوهش های اقتصادی بنا به درخواست پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس به تاریخ ۲/۹/۱۳۸۷و به شماره۱۲۰۸۶/۱۲۴ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسید. اولین شماره این فصلنامه در بهار ۱۳۸۰ منتشر شد و در تاریخ ۳/۱۰ /۱۳۸۳ بر اساس نامه شماره ۱۷۳/۲۹۱۰/۳ دبیرخانه کمیسیون نشریات علمی کشور رتبه علمی پژوهشی گرفت. این فصلنامه در سال ۱۳۸۸ از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) به عنوان یکی از مجلات موفق مورد تقدیر قرار گرفت و در سال ۱۳۹۰ به عنوان "نشریه علمی- پژوهشی شایسته تقدیر" در پنجمین جشنواره بین المللی فارابی برگزیده شد. در سال ۱۳۹۵ به عنوان مجله علمی – پژوهشی برتر دانشگاه تربیت مدرس انتخاب شد.
اهداف:
حركت در مرز دانش اقتصاد
حركت در راستاي اولويتهاي ملي در زمينه رشد اقتصادي و توسعه پايدار
تسهيل سياستگذاري اقتصادي در كشور از مجراي انتشار نتايج پروژه ها و تحقيقات كاربردي
به اشتراك گذاري نتايج مطالعات علمي صورت گرفته در كشور
ايجاد بستري مناسب جهت انتشار تحقيقات فاخر دانشگاهي ( پايان نامه ها و رساله ها)
توسعه مباني نظري در حوزه دانش اقتصاد

ايجاد بستري جهت توليد محتواهاي علمي بومي در حوزه دانش اقتصاد

حوزه موضوعي مجله:
كليه موضوعات علمي در حوزه دانش اقتصاد كه بصورت مستقيم و يا غير مستقيم به مقوله رشد و توسعه اقتصادي با تاكيد بر مقوله توسعه پايدار مرتبط مي شوند.
 
مقالات ارسالی به این نشریه از طریق سامانه مشابهت یاب کنترل می شوند
 
برای بررسی، داوری و چاپ مقالات در این فصلنامه، هیچ هزینه ای دریافت نخواهد شد.
 
اطلاعات تماس با دفتر نشریه
آدرس دفتر تهران، تقاطع بزرگراه‌های شهید‌چمران و جلال ‌آل‌احمد، دانشگاه تربیت مدرّس، پژوهشکده اقتصاد دفتر فصلنامه پژوهشهای اقتصادی، صندوق پستی ۳۱۶-۱۴۱۱۵
شماره تلفن ۸۲۸۸۳۹۰۷ 
شماره فکس ۸۲۸۸۳۹۱۱ 
آدرس ایمیل jerc@modares.ac.ir